Odpowiednie meble do gabinetu

Aranżacja gabinetu szefa wymaga od nas stworzenia takiej przestrzeni, która będzie podkreślała cechy osobowości jego użytkownika oraz będzie zachęcała do podejmowania nowych wyzwań.

Gabinet dyrektorski jest miejscem szczególnym, zwłaszcza jeśli posiada część konferencyjną. Skupia się tam bowiem centrum decyzyjne firmy oraz rozbudowana jest siłą rzeczy cecha reprezentatywna biura. Wybranie odpowiednich mebli oznacza stworzenie przestrzeni władczej i silnej, ale osiągniecie takiego celu jest możliwe tylko wtedy, kiedy będzie to zrobione w odniesieniu do cech samego szefa.

Meble do gabinetu dyrektora

Styl klasyczny czy nowoczesny? Spokój czy szaleństwo? A może humor? Musi być elegancko i niebanalnie.

Punktem wyjścia zawsze musi być osobowość lokatora gabinetu. Osoba o klasycznych cechach przywódczych będzie chciała mieć gabinet luksusowy i dystyngowany podkreślający jej role. Trzeba postawić w takim przypadku na grube blaty, stonowane kolory i mocne formy. Minimalizm jest tutaj bardzo wskazany, ale jeśli manager nie boi się nowoczesności, można pokusić się o designerskie spojrzenie na ten nurt w aranżacji.

Projekt gabinetu

Bardzo ważne jest zrozumienie, że minimalizm nie stoi w kontrze do elegancji. Często mniej znaczy więcej, co oznacza, że formy powinny być proste, ale ich granice mocno zaznaczone, na przykład poprzez ostre kąty proste i ostre krawędzie. Zamiast niepotrzebnych w takim ujęciu stylizacji można posługiwać się fakturami, barwami i niewielką ilością dodatków, których nadmiar będzie zdecydowanie źle widziany. Szef może skorzystać z dodatków własnych, jeśli będzie mu zależało na personalizacji gabinetu, ale nie jest to konieczne.

Inspirujące biuro

Alternatywą dla ciężkiej elegancji może być lekka elegancja. Kobiety zazwyczaj nie lubią otaczać się zbyt ciężkimi blatami, ponieważ są one do nich nieprzystające. Zamiast tego szuka się elementów nowoczesnych lekko łamiących podstawową konwencję.

W żadnym razie poświęcona nie może zostać jedynie użyteczność i funkcjonalność wszystkich rozwiązań. Najważniejsze jest zawsze, by biuro było wyposażone w pojemne szafy, przystępne regały i łatwe do ogarnięcia szafki. Nieodzowne jest też wybieranie mebli o odpowiednim standardzie, bo jakość wykończenia zadecyduje o ostatecznym odbiorze aranżacji.

Polecamy

Kontakt

kontakt@archeologiaegiptu.pl

Galeria