Cechy biura minimalistycznego

biuro w stylu minimalistycznymGdy analizujemy najpopularniejsze trendy aranżacyjne, nie możemy nie dostrzec tego, że jednym z najciekawszych wydają się być wnętrza minimalistyczne. Biura, które są urządzone w przepychu i charakteryzują się imponującą liczbą detali nadal są obecne. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wychodzą z mody.

Dziś docenia się otwartą przestrzeń, jasne kolory i dobre oświetlenie, w miejscach takich pracownicy nie mają bowiem wrażenia, że otacza ich nadmiar mebli, dokumentów i niepotrzebnego sprzętu biurowego. Open space to przestrzeń, która umożliwia myślenie kreatywne, sprawdza się więc znakomicie, gdy naszym celem jest efektywna praca.

Myśląc o biurze utrzymanym w stylu minimalistycznym należy przywiązywać dużą wagę do tego, aby było ono stylowe i dość wyważone. Mamy do czynienia z miejscem, w którym króluje biel jako najczęściej wybierany kolor znakomicie współgrający zarówno z dodatkami, jak i z zainstalowanym oświetleniem. Na uwagę zasługuje również obecność wykonanych ze szkła blatów, surowego drewna, a także mebli, które mogą być niekonwencjonalne, zawsze jednak należy oczekiwać od nich wygody. Wspomniane już oświetlenie również zasługuje na to, aby poświęcić mu chwilę uwagi.

minimalizm biurowyBiurka to przestrzeń, która w minimalistycznym biurze jest doświetlona przez kilka źródeł światła, co okazuje się znakomitym posunięciem ułatwiającym skoncentrowanie się na pracy. Lampki na biurko i lampki stojące to zresztą jedne z niewielu elementów, które mają do spełnienia funkcję dekoracyjną, oczekuje się więc, że będą one wybierane ze szczególnie dużą starannością.

Planując urządzenie takiego biura dobrze jest też stawiać na czarne dodatki, okazuje się bowiem, że ich stylowy wygląd musi przyciągać wzrok. Mogą być to segregatory, ale również kanapy oraz krzesła konferencyjne. Stawia się przy tym zarówno na ergonomię, jak i na wygodę, co sprawia, że pozornie surowy minimalizm jest stylem, który, jak mało który, dba o zadowolenie ze strony użytkownika. Nie zaszkodzi również, jeśli będzie się stawiać na proste, ale odbiegające od konwencji aranżacje.

Polecamy

Kontakt

kontakt@archeologiaegiptu.pl

Galeria