Cechy wartościowego fotela biurowego

wygodny fotel biurowyOsoby, które pracują przy biurkach muszą mieć świadomość tego, że powinny przywiązywać dużą wagę do tego, aby chronić swój kręgosłup i dbać o własne samopoczucie. W tym celu warto zadbać o właściwy dobór mebli biurowych, w tym zwłaszcza foteli.

Nie można wybierać ich w sposób przypadkowy, konsekwencje pozornych oszczędności mogą być bowiem wyjątkowo poważne. Zarówno krzesło, jak i fotel, przy którym siedzi się od sześciu do ośmiu godzin, jest w stanie wywierać bardzo silny wpływ na osobę, która z niego korzysta. Nie pozostaje bez wpływu nie tylko na humor pracownika, ale również na jakość pracy, która jest przez niego wykonywana.

Jeśli krzesło będzie komfortowe, możemy liczyć i na to, że sama praca stanie się bardziej efektywna, w innych okolicznościach jednak nie da się na to liczyć. Niewygodne krzesło to często przyczyna złego samopoczucia, może mieć więc znacznie większy wpływ na spadek produktywności niż mogłoby się to nam wydawać. Uświadamiając sobie to na ogół nie mamy żadnych wątpliwości odnoszących się do znaczenia mądrego wyboru. Dziś zresztą wielu pracodawców naprawdę dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jakie korzyści tak dla nich, jak i dla zarządzanych przez nich firm niesie komfort pracowników. Nie zawsze jednak wiedza pracodawców jest wystarczająca.

ergonomiczny fotel biurowyKluczowe znaczenie powinna mieć dla nas budowa fotela oraz świadomość tego, które jego elementy mają największy wpływ na poprawę komfortu pracy osób wykonujących swoje obowiązki przy biurku. Nietrudno się domyślić, że na pierwszy plan wysuwa się oparcie fotela, od którego oczekuje się, że będzie maksymalnie wygodne. Nie bez znaczenia jest również samo siedzisko, idealna jest przy tym sytuacja, w której jego twardość została dopasowana do potrzeb pracownika. Tu warto wspomnieć i o tym, że niekontrolowany odruch przechylania się do przodu jest dziś typowy już niemal dla każdego pracownika. Jeśli więc oparcie fotela jest przesadnie odchylone do tyłu okazuje się, że nie stanowi żadnej lub niemal żadnej ochrony.

Podczas zakupu fotela dobrze jest też upewnić się, że posiada on regulację wysokości siedziska, każde biurko ma bowiem specyficzne parametry, które trudno jest uznawać za standardowe. Bywa i tak, że pracownik wymaga siedzenia na wyższym poziomie, co przy niskim krześle staje się po prostu niemożliwe. W miarę możliwości dobrze jest zresztą dokonać testów wykorzystywanego przez nas modelu. Owszem, walory estetyczne fotela nie pozostają w tym kontekście bez znaczenia, przedkładanie ich nad funkcjonalność tego rozwiązania jest jednak wyjątkowo poważnym względem. Na kupowanym fotelu należy więc usiąść.

Polecamy

Kontakt

kontakt@archeologiaegiptu.pl

Galeria