Co-working a zdrowie - jak te dwie rzeczy się łączą

Przestrzenie co-workingowe stają się coraz większe. Korzyści płynące z pracy zespołowej okazały się skuteczne dla wielu firm, ponieważ ludzie walczą z problemami nie zawsze związanymi z pracą. Ponieważ w przestrzeniach co-workingowych poruszane są takie kwestie, jak samotność i dobre samopoczucie psychiczne, korzystne jest, aby firmy inwestowały we właściwe udogodnienia dla swoich pracowników.

Coraz częściej zdarza się, że firmy biorą pod uwagę dobre samopoczucie i zdrowie psych iczne, gdy chodzi o korzystanie z przestrzeni co-workingowej. Firmy projektują miejsca z dużą ilością światła, prawdziwymi krzewami i dużą ilością powietrza, dzięki czemu pracownicy czują się bardziej swobodni i otwarci. To sprawia, że pracownicy czują się bardziej docenieni.

Ostatnio pracownicy odczuwają także korzyści płynące z tworzenia przez firmy więzi społecznych z innymi firmami i przekonują się, że pracują w miejscach, z którymi wiążą się korzyści zdrowotne. Uzdrowiska i firmy z branży fitness wprowadzają do swoich obiektów miejsca pracy, w których ludzie mogą ze sobą współpracować.

Korzyści te mogą pomóc pracownikom w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także w doświadczeniu współpracy z innymi osobami.

Jak wiemy, przestrzenie co-workingowe są bardzo ważne dla firm i mogą przynieść wiele korzyści. Jest to także alternatywa dla pracy w domu, która może być stresująca. W obecnej sytuacji, gdy praca w domu staje się coraz bardziej oczywista i konieczna, przestrzeń robocza stanowi alternatywę dla walki o miejsce na kuchennym blacie.

Jednak wiele miejsc pracy na całym świecie jest obecnie przystosowanych do potrzeb pracujących rodziców. Na miejscu dostępne są również udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu rodzic może spokojnie pracować lub przynajmniej mieć pewność, że jego dziecko jest zajęte i bezpieczne.

Miejsca pracy w ośrodkach zdrowia często pozwalają na posiadanie członkostwa. Jeśli nie, można otrzymać zniżki w sklepach, darmowe sesje lub nawet oferty zakładów dla nowych klientów, ale wszystko zależy od samej firmy. Istnieje jednak o wiele więcej korzyści dla firm, które korzystają z zewnętrznych miejsc pracy.

Firmy w Wielkiej Brytanii, takie jak Village Hotels and Gyms, prezentują obecnie swoje nowe obiekty dla użytkowników siłowni i gości hotelowych. W budynku znajduje się także przestrzeń do pracy zespołowej, dzięki czemu osoby podróżujące mają miejsce do pracy, a ci, którzy potrzebują czasu z dala od domu, mogą korzystać z siłowni.

Wszystko to znajduje się pod jednym dachem, co stwarza poczucie jedności. Pomysł, że wszystkie sprawy życiowe można załatwić w jednym miejscu. Można na przykład skończyć pracę, zadbać o kondycję korzystając z siłowni, zjeść posiłek w restauracji z grillem na terenie obiektu, a następnie zatrzymać się w hotelu. Wszystkie opcje można wybrać jako wszystkie lub pojedyncze.

Ta sama koncepcja jest realizowana w USA przez firmy takie jak OfficeXpats, które rozszerzyły zakres wykorzystania przestrzeni biurowych typu co-working i które uważają, że zdrowy pracownik to dobry pracownik. W miejscu pracy dbają o zdrowie ciała, co obejmuje wybór biurek do pracy stojącej lub siedzącej, biurko do chodzenia/pracy na bieżni, biurko do jazdy na rowerze i eliptyczny stół do siedzenia.

Brazylia poszła o krok dalej w dziedzinie przestrzeni co-workingowej. Sao Paulo to miasto w Brazylii, które wyniosło przestrzeń co-workingową na zewnątrz. W mieście jest ponad 200 miejsc, a coraz więcej znajduje się na zewnątrz, na dachach budynków. Nierzadko można zobaczyć parasol na plaży, który w rzeczywistości jest przestrzenią do pracy.

Coraz wyraźniej widać związek między współpracą w "dobrej" przestrzeni a zdrowiem psychicznym i fizycznym pracownika. Właściciele firm są świadomi, jak traktować swoich pracowników w odpowiedni sposób, tak aby mogli z nich wyciągnąć jak najwięcej korzyści.

Polecamy

Kontakt

kontakt@archeologiaegiptu.pl

Galeria