Jaki wybrać materiał na fotel biurowy?

kolorowy fotel biurowyWśród mebli biurowych, bardzo szczególne miejsce zajmuje fotel biurowy. Na ten mebel powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru, ponieważ od jego wygody i kształtu zależy w dużej mierze komfort naszej pracy. W ciągu całego dnia spędzamy przeciętnie około 10 godzin w pozycji siedzącej, co ma olbrzymi wpływ na kręgosłup i pojawienie się wszelkiego typu dolegliwości związanych z siedzącym trybem życia.

Jeśli dobierzemy niewłaściwy fotel, będzie to miało bardzo negatywny oddźwięk dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Wśród dolegliwości jakie mogą pojawić się na skutek złej postawy siedzącej, spowodowanej źle dobranym krzesłem lub fotelem, prym wiodą wszelkiego typu boleści kręgosłupa, na całej jego długości lub też poszczególnych jego części, bóle głowy, kłopoty z koncentracją bóle i drętwienie karku, a także żylaki i bóle nóg. Wszystko to ma wpływ na efekty naszej pracy, która może znacznie się obniżyć na skutek odczuwanego dyskomfortu.

ergonomia w biurze fotelW trakcie zakupu fotela nie można więc kierować się tylko jego wyglądem i kolorem, lecz trzeba dokładnie przetestować jego ergonomiczność i możliwości dostosowania do naszej sylwetki, a także o czym dużo osób zapomina, sprawdzić z jakiego materiału jest wykonany, ponieważ ma to wpływ m.in. na cyrkulację powietrza. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na wysokość podłokietników, siedziska, regulację wysokości i amortyzację, jednak przyjrzyjmy się także materiałom z jakich jest wykonany. W upalne dni, gdy brak jest klimatyzacji, może się okazać, że fotel zacznie się do nas „przyklejać”, co nikogo nie cieszy i nie bawi.

Najlepiej kupić fotel wykonany z miękkiego tworzywa, z materiału gwarantującego cyrkulację powietrza, który pozwoli oddychać całemu ciału i nie stanie się pułapką w upalne dni. Zdecydowanie odradzamy fotele z materiału skóropodobnego, który się nagrzewa dość mocno i przykleja do ciała. Najlepsze są fotele obrotowe, gdzie na oparciu znajduje się siateczka zapewniająca oparcie, ale też dostęp powietrza do ciała.

Polecamy

Kontakt

kontakt@archeologiaegiptu.pl

Galeria